Kimyasal Asit ve Banyo Rezistansları

Bilgi

Yağ ve su ve bunun gibi likit maddelerin ısıtıcıları standart modellerinden farklı olarak istenen flanş ve kafalara yapıla bilmektedir. Rezistansların boruları kullanıldığı maddeye göre seçilir asit ve kimyasal ortamlar içinde üzerleri teflon veya feflon hortumlu olarak yapılabir.

Teflon ısıtıcılar, paslanmaz boru üzerine teflon hortum geçirilerek veya
statik teflon kaplama yapılarak istenilen boyutlarda imal edilmektedir.
Ayrıca kaplama banyoları için titan borulu ısıtıcılarda üretimimiz kapsamındadır.
Teflon Isıtıcılar ısıya, kimyevi maddelere, neme, elektrik atlamasına, sürtünmeye dayanıklı bir polimerin ticari adıdır. Teflonun monomerinin kimyevi ismi tetrafluoroetilen (TFE) olup, Du Pont firmasından başka diğer firmalar tarafından da değişik isimlerde üretilmektedir. Teflon ilk olarak 1944 yılında piyasaya sürüldü. Teflon, flor atomlarıyla doymuş uzun ve düz bir karbon zincirinden meydana gelmiş moleküler yapıya sahiptir. Karbon ve fluor atomları arasındaki çok kuvvetli kimyevi bağlar sebebiyle, başka hiçbir polimerde bir arada bulunmayan üstün özelliklere sahiptir. Teflon, -260°C ile +327°C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır. Hiçbir maddeye yapışmaz, sürtünme katsayısı bütün katı cisimlerinkinden küçüktür. Teflonların Elektrik yalıtkanlığı her türlü şartta bütün yalıtkanlardan üstündür

Standart olmayan modelleri teknik resim, numune veya istediğinize göre tasarlanabilmesi mümkündür. Ayrıntıları için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

Metal Borulu Isıtıcıların Boru Çeşitleri

* Bakır
* Krom 304 - 306 - 310 - 321 - 316 
* Prinç
* Demir
* Quartz
* Cam
* Titanyum