Sanayi Fırın Malzemeleri

Seramik fırın malzemelerimiz;

1.Tip spiral şeklinde sarılmış rezistans tellerinin döşenmesine müsait çeşitli ebatlarda 6 – 8 – 10 kanallı olarak isimlendirilen standart tiplerde plaka şeklinde tuğlalardır,

2. Tip, izole edici 6 değişik boyda seramik boncuklar.

3.Tip, 22 – 25 – 27 – 30 mm çaplarında max. 1400 derece kullanım sıcaklığına sahip seramik borulardır.

4.Tip, seramik fırın hücreleridir.

Bu ürünler dışında her türlü seramik ürün sipariş üzerine imal ve ithal edilmektedir.

Ayrıntılı ürün bilgileri için bizimle bağlantı kurunuz!

İzolasyon Malzelerimiz;

1600˚C’ye kadar dayanıklı endüstriyel fırınlarda kullanılan yüksek mukavemetli izolasyon malzemleri.

Seramik Fiber Battaniye

1260 °C, 128 kg/m3 fiber battaniyeler

7200x610x25mm ve 7200X610X50 mm 14400x610x13 mm  seramik elyaf battaniye stoklarımızda bol miktarda bulunmaktadır.

Havada Sertleşen Harç

Ateş tuğla ve izolasyon tuğlauygulamalarında kullanılan havada sertleşen refrakter harç, 1400 °C’ye kadar çalışma sıcaklığına sahiptir ve stoklarımızda sürekli bulunmaktadır.

Seramik Borular

Polyester Chips

Refrakter Tuğla ve Bloklar
Ateş Tuğla (Refrakter Malzeme) cam, seramik ve demir çelik sanayinde kullanılan en önemli altyapı malzemelerinden biridir. AZS ZAC, yüksek alumina, şamot, mullit, silika, silimanit, grafit, zirkon, zirkon mullit, andolusit, krom manyezit, silisyum karbür (SiC) tuğlalar, izole ve kizelgur tuğlalar, arka sıra izole tuğlalar, kemer tuğlaları, kupol ocağı tuğlaları, brülör ve beg tuğlalar, jargal bloklar, SiC beam profiller, kordiyalit plaka ve takozlar.Müşteri isteğine bağlı olarak, verilen şekillerde çizime veya tarife uygun, 800 °C ile 1800 °C arası sıcaklığa dayanıklı, her boyutta & şekilde refrakterler imal etmekteyiz. Bu tür ihtiyaçlarınız için lütfen bize ulaşınız.
Refrakter Harç ve BetonlarFirmamız 800 °C ile 1700°C arası refrakter uygulamalarında fırın örümü, brülör çevreleri, potalar, baflelar, kapılar, kemerler, kapaklar ve bacalarda ana örgü malzemesi olarak kullanılan Refrakter Ateş Betonları ile Plastik Dövme Refrakterler, Refrakter İzole Betonlar, Düşük Çimentolu Betonlar, Havada Sertleşen Refrakter Harçlar, Refrakter Püskürtme Harçları, Refrakter Tamir Harçları, Zirkon içerikli vb. her türlü refrakter harç ve betonlar imal etmektedir. 
Refrakter tuğla uygulamalarında kullanılan AZS Zac, Mullit, Şamot, İzolasyon ve Sıcak Tamir Harcı gibi çeşitli refrakter harç satışı yapmaktayız. Her türlü refrakter harç ihtiyaçlarınız için bize ulaşınız.
Seramik Fiber MalzemelerIsı izolasyon amaçlı petrokimya, rafineri, demir-çelik, seramik, enerji üretim ve çimento sanayi gibi bir çok sanayide kullanılan yüksek kalite seramik elyaf battaniyeler, seramik fiber izolasyon bordları, seramik fiber modüller, seramik fiber kağıtlar, kalsiyum silikat bordlar, seramik elyaf kumaşlar, seramik vakumlu malzemeler, seramik fiber halatlar, seramik fiber iplikler, dökme seramik fiber, seramik fiber bant satışlarımız mevcuttur. Stoklarımızda bol miktarda seramik fiber battaniye, seramik fiber bord ve kalsiyum silikat bord bulunmaktadır.
Siparişe Özel Sanayi FırınlarıMüşteri isteklerine göre, 0°C-1200°C, 600°C – 1500°C, 600°C – 1700°C, istenilen kullanım hacminde, proje ve 
işlenen malzemeye uygun olarak Yüksek Isı Sanayi Fırınları üretimi yapmaktayız. Üretimini yaptığımız fırınlar bir çok sanayide ısıl işlem, tavlama, füzyon, sertleştirme, menevişleme, sinterleme, ergitme ve kurutma uygulamalarında kullanılmaktadır. Üniversitelerin seramik bölümleri, seramik yüksek okulları, amatör veya profesyonel seramikçiler için ihtiyaca göre özel tasarım seramik fırını imalatı yapmaktayız. 
Üretimini yaptığımız diğer sanayi fırınları Döner Tablalı Yuvarlak Isıl İşlem Fırınları, Raylı Sistem Isıl İşlem Fırınları, Atık Yakma Fırınları, Normalizasyon Fırınları, Alüminyum Homojinasyon Fırınları, Komple Döküm Ocağı, Galvaniz Daldırma Ocağı ve Tav Fırınları.
Cam Fırını Tasarım ve KurulumBardak, tabak, dış ve iç cephe kaplama, dekoratif amaçlı her tür camın üretimine yönelik olarak; cam kompozisyonu tasarımı, üretilecek cama uygun hammadde seçimi ve temini, harman reçetesinin hazırlanması, renkli cam tasarımı ve üretimi, düşük maliyetli cam eldesi, cam üretiminde oluşan problemlerin giderilmesine yönelik çözümler, fizibilite çalışmaları ve erğitim verilmesi konularında projeli çalışmalar yapılı, danışmanlık hizmeti verilir. 
Fırın kapasitesi, yakma sistemi tasarımı, yükleme konularında proje tasarımı. Cam kapasitesinin arttırılması, cam fırını sıcak-soğuk tamir bakımı, cam fırını yenileme hizmetlerimiz mevcuttur.
Frit Fırını Tasarım ve KurulumFrit fırınları konusunda deneyimli ekibimizle projenize uygun yeni frit fırını tasarımı yapmaktayız. Tasarımını yapmış olduğumuz frit fırınlarının tüm refrakterlerini temin etmekteyiz ve kurulumunu gerçekleştirmekteyiz. Frit fırını ekipmanları, sıcak-soğuk frit fırını tamir ve bakımı, frit fırını yenileme, fırın ömrünü uzatma, ürün kalitesini artırma gibi hizmetlerimiz mevcuttur. Frit fırını konusunda teknik danışmanlık hizmeti verilir. Frit fırınlarında kullanılan her türlü refrakter tuğla, blok, brülör ve harç ihtiyaçlarınız için bizi arayın. Frit fırınlarında kullanılan AZS ZAC refrakter tuğla stoklarımızda sürekli mevcuttur.