Sanayi Fırınları

Sanayi Fırınları ısıl işlem gereksimi duyulan bir çok üretime dayalı alanda kullanılmak tadır. Bu fırınlar müşterinin tamamen ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli güç ve boyutlarda firmamız tarafından özenle teknik bir şekilde imal edilmektedir.
KULLANIM ALANLARI
Sanayi fırınları adından da anlaşıldığı gibi sanayinin birçok kesimde kullanılmaktadır bunlardan başlıcaları otomotiv, cam şekil verme ve pişirme, seramik pişirme, boya, vernik, yanıcı ve patlayıcı, madelerde metallerin tavlanması meneviş ve eritilmesi ve tekstil olmak üzere birçok alanda sanayimizde kullanılmaktadır.
KULLANILAN MALZEMELER
Seramik elyaf ürünler, ateş tuğlaları, rezistans telleri, seramik boru, kaya yünleri, kalsiyum silikat plakalar , Ateş Betonları, Refrakter Harçları ve Refrakter tutucu ankrajlar
TEKNİK ÖZELLİKLER
Sanayi fırınları tamamen müşterinin taleplerini karşılayabilecek teknik özellikleriyle tasarlanıp imal edilmektedir.
Çalışma Sıcaklığı
:
1200 ºC -
1300 ºC
 
Voltaj
:
220 Volt - 380 Volt
İzolasyon
:
1. Tüm imalatlarımızda, fırın ömrünün daha uzun olması ve küçülme olmaksızın tamirat gerektirmeyen,
hafif ve ısı geçirgenliği minimum seviyede olan 1430 ºC derece dayanımlı JM26 tuğla
2. Tuğla arka kısmında 1260 ºC dayanımlı Board plaka.
3. Board arka kısmında sıcaklığa göre 1100 ºC dayanımlı plaka ve 750 ºC dayanımlı 150 Kg. / m3 yoğunlukta
Kaya Yünü kullanılmaktadır.
 
 
Rezistans
:
Rezistans telleri 1400 ºC dayanımlıdır. Isınma ve soğumaya göre genleşen ve daralan rezistansların
deformasyonunu önlemek için rezistanslar uygun çaplarda, 1400 ºC dayanımlı borulara sarılmaktadır.
Programlayıcı
:
Programlanabilir dijital gösterge

Sanayi Fırınları; Sanayi Fırınları, laboratuar fırınları, sanayi fırını, füzyon fırını, seramik fırını, ısıl işlem fırını, porselen pişirme fırını,porselen fırını, tünel fırını, tavlama fırını gerilim giderme fırını, tav fırını, meneviş fırınları, alüminyum eritme fırını, rotasyon fırınları, boya yakma fırını ve boya kurutma fırını olmak üzere çok çeşitli türlere ayrılmaktadır. Sanayi fırını üretiminde özel işçilik ve emeğin barındırılması kaçınılmazdır.
Siparişe Özel Sanayi Fırınları
Müşteri isteklerine göre, 0°C-1200°C, 600°C - 1500°C, 600°C - 1700°C, istenilen kullanım hacminde, proje ve 
işlenen malzemeye uygun olarak Yüksek Isı Sanayi Fırınları üretimi yapmaktayız. Üretimini yaptığımız fırınlar bir çok sanayide ısıl işlem, tavlama, füzyon, sertleştirme, menevişleme, sinterleme, ergitme ve kurutma uygulamalarında kullanılmaktadır. Üniversitelerin seramik bölümleri, seramik yüksek okulları, amatör veya profesyonel seramikçiler için ihtiyaca göre özel tasarım seramik fırını imalatı yapmaktayız. 
Üretimini yaptığımız diğer sanayi fırınları Döner Tablalı Yuvarlak Isıl İşlem Fırınları, Raylı Sistem Isıl İşlem Fırınları, Atık Yakma Fırınları, Normalizasyon Fırınları, Alüminyum Homojinasyon Fırınları, Komple Döküm Ocağı, Galvaniz Daldırma Ocağı ve Tav Fırınları.
Seramik Sanayi

Üniversitelerin seramik bölümleri, seramik yüksek okulları, amatör veya profesyonel seramikçiler
için ihtiyaca uygun özel tasarım seramik fırını imalatı.Cam Sanayi
Füzyon tekniği ile üretim yapan cam atölyelerine veya hobi amaçlı cam sanatı ile uğraşan girişimcilere özel, uygun fiyatta cam füzyon fırını imalatı.Laboratuvar ve AR-GEÜniversiteler, yüksek okullar, liseler, araştırma merkezleri, deney laboratuvarlarına özeluygun ödeme koşullarında yüksek sıcaklıklı laboratuvar fırını imalatı.Isıl İşlem SanayiSementasyon, karbonitrasyon, ıslah, temperleme, tavlama, aluminyum yaşlandırma, 
sertleştirme gibi ısıl işlem teknikleri gerektiren uygulamalara özel ızıl işlem fırını imalatı.Müşterilerimizin, ihtiyaçlarına göre endüstriyel fırınlar, ısıl işlem fırınları ve seramik fırınları üretmekteyiz. Şimdiye kadar ülkemizde ve yurt dışında özellikle eğitim kurumlarının seramik bölümlerine bir çok fırın üretimi gerçekleştirdik. 

Yüksek sıcaklık endüstriyel fırın ihtiyacınız varsa, bize fırın ölçülerini ve maksimum sıcaklık değerlerini bize bildirin. Size en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla teklifimizi sunalım.