Sıcak Hava Tabancaları

Ürün Bilgisi

Sıcak hava tabancaları çözdürme, kurutma, yapıştırma bağlantılarının hızlandırılması, şekillendirme ve boyanın tozsuz şekilde çıkarılması için en uygun aletlerdir.
 
Çok bilinmeyen ve evde pek kullanılmayan sıcak hava tabancaları evde bazı projelerinizde ve tamiratlarda kullanabileceğiniz birçok kullanım alanı olan bir alettir. Bir sıcak hava tabancası aldığınızda emin olun; onu tahmin ettiğinizden daha fazla kullanacaksınız.

Nerelerde Kullanılır?

SICAK HAVA TABANCASI NERELERDE KULLANILIR?
 
Sıcak haca tabancalarının bir çok kullanım alanı vardır, fakat genel olarak değişik yerlerden boya sıyırma ve sökme işlerinde kullanılır. Ayrıca bazı yapıştırıcıların yumuşatılmasında, bazı plastik kaplamaların yumuşatılması ve şekillendirilmesinde, silikon ve mastik atıklarının sökülmesinde, duvar kağıtlarının sökülmesinde ve lehimlerin sökülmesinde kullanılır.
Düşük ısı ayarında nemli bir tahta veya ağacı kurutmada, boyanın kuruma süresini kısaltmada ve bazı plastik maddelerin ısıtılarak bükülmesinde kullanılabilir.
Sıcak hava tabancaları saç kurutma makinalarına benzer ve çok daha fazla sıca

Nasıl Kullanılır?

Sıcak hava tabancası ile özellikle boya sökmek oldukça basit bir iştir. Kullanacağınız yüzeyde birden çok boya katmanı varsa önce birinci katmandan başlayıp bitirin, sonra diğerine geçin.
Eğer çalıştığınız alan veya cisim küçük ve hassas bir yerde ise sıcak hava tabancası yerine kimyasal boya sökücüler de kullanabilirsiniz.
Sıcak tabancasını kullanırken üretici firmanın tavsiyeleri dikkate alın.
Makinanızı yavaş ve dairesel hareketlerle kullanın. Bir yüzeyde direkt olarak birkaç saniye bekletmeyin. Çünkü sıcak hava tabancasının sıcaklığı kavurmaya ve alev aldırmaya yetecek düzeydedir.
Yumuşayan ve kabaran boya katmanını kazıyıcı veya spatula ile sıyırıp alın.